Pasování prvňáčků na čtenáře

Celý rok nás provázel Slabikářem, zpovzdálí sledoval naše čtenářské pokroky a až teprve teď jsme ho uviděli na vlastní oči a živého. Koho? No přece krále z písmenkové země! Čekal na nás v městské knihovně a že prý nás bude pasovat na čtenáře.

Jenže nic není zadarmo. Nejprve si nás trošku vyzkoušela paní knihovnice. Povídali jsme si, jak správně s knížkami zacházet a naopak, co se s nimi nesmí dělat, přiřazovali jsme obrázky podle počátečních písmen, hádali jsme pohádkové dvojice a každý z nás četl úryvek z pohádky, kterou nám pak paní knihovnice celou dočetla. Zvládli jsme to, někdo z nás na jedničku s hvězdičkou, někdo bude ještě muset trochu víc trénovat.

Pak jsme před písmenkovým králem Knihomolem zopakovali čtenářský slib, pěkně po rytířsku poklekli na jedno koleno a král nás poklepáním mečem na rameno pasoval na čtenáře. Ale to nebylo všechno. Dostali jsme pamětní list, řád čtenáře, spoustu dalších dárků a kdo z nás měl vyplněnou přihlášku, dostal průkazku do knihovny a mohl si hned nějakou knihu vypůjčit. Na to jsme se moc těšili a tak jsme se rozeběhli mezi regály plné knížek a tu svou první knížku si vybrali.

Moc se nám dnešní den líbil, za což děkujeme především paním knihovnicím, obzvláště paní Šimkové a také panu králi, který vážil tak dalekou cestu ze svého písmenkového království za námi, prvňáčky.

(za všechny prvňáčky Jana Hájková)

Fotogalerie

 

Mohlo by se vám líbit...