Čtvrťáci na výletě v Josefově

Ve středu 13. 6. 2018 se třídy IV. A a IV. B vydaly na výlet do Josefova, kde jsme měli objednanou prohlídku v podzemí. Výprava začala v Bastionu I., kde jsme byli rozděleni na dvě skupiny a byly nám přiděleny dvě průvodkyně, které se nám po celou dobu věnovaly. Děti se prošly podzemím Josefova a dozvěděly se spoustu nových informací o této pevnosti. Měli jsme všichni možnost se projít podzemím, a to v doprovodu lamp se svíčkou a následně v úplné tmě. I přes počáteční strach některých dětí, všichni cestu zvládli a nakonec jsme všichni dorazili v pořádku opět ven a našli drahocenný poklad, který nám všem chutnal.
Poté jsme se vydali do prostor Traxlerovy sýpky a poté již přes Ravelin zpět do autobusu.
Poslední zastávkou byl zmrzlinový stánek v České Skalici, kde jsme se občerstvili a vydali se zpět do naší rodné Úpice.
Výlet byl prima a těšíme se na další. 🙂

(Michaela Divišová)

Fotogalerie.