Pohádková víkendovka pro prvňáčky

V pátek a sobotu 20. a 21. dubna 2018 se pohádkové víkendovky dočkalo 27 dětí z 1. A  a 1. B.

V 17 hodin jsme se sešli před školou a hned jsme si odnesli všechny věci nahoru do 2. A,  kde jsme si nachystali ležení na večer. Dobroty od maminek jsme si donesli do 5. A. Hned potom jsme se přesunuli do 2. B, kde jsme během víkendovky plnili různé úkoly. Čekalo nás rozdělení do pohádkových skupinek, ve kterých jsme potom soutěžili. Za každou soutěž jsme získávali „perly“, které jsme navlékali na náhrdelník.

Nejprve jsme skládali pohádkové loto a našim úkolem bylo pohádku převyprávět. Správně jsme poznali, že se jedná O červenou řepu a  taky jsme si jednu zkusili vytrhat z papíru.  Hned poté jsme se ocitli v „Ledovém království“ a abychom nezmrzli, museli jsme jednoho z týmu během minuty co nejvíce obléknout. Byla to dřina, tak nás čekal odpočinkový úkol – hádání pohádkových postav.

Měli jsme hlad jako vlci a tak jsme si snědli večeři od maminek.

Další část večera probíhala v jídelně. Soutěžili jsme ve štafetách. Karkulky sbíraly do košíků dárky pro babičku a dědové tahali v pytli řepu. A nebyla by to pořádná víkendovka bez stezky odvahy.

Pak už jsme si vyčistili zoubky, zalezli do hajan a paní učitelky nám na dobrou noc pustily Maxinožku. Místo ranní rozcvičky jsme si zahráli na Jeníčka a Mařenku a vyběhli si na kopec uloupit perníček. Poté nás čekalo hledání ukrytého pokladu. Vydali jsme se tedy po šipkách a poklad nakonec našli.

Děkujeme pomocníkům z 5. B a maminkám za dobroty k snídani a ke svačinkám.

(Andrea Škodová, Jana Hájková)

Fotogalerie. (více fotek na třídních webech prvňáčků)