Školička nanečisto

Začátkem dubna čeká na předškoláčky zápis do 1. třídy.  Spousta z nich se už do školy těší.  Ale vědí, co všechno je ve škole čeká? Budou se umět hezky hlásit, budou umět aspoň chvilku klidně sedět v opravdovských školních lavicích? Toto vše a mnoho dalších činností si  v sobotu 3. března 2018 mohli u nás ve škole vyzkoušet. Konala se totiž tradiční školička nanečisto.

Na lavičkách na děti čekaly barevné fixy, blok, pracovní listy a samozřejmě také sladkosti. Předškoláčci dokazovali paním učitelkám i rodičům, že zvládnou spoustu činností, které v 1. třídě dělají jejich starší spolužáci – vytleskávali své jméno a hledali na tabuli jeho počáteční písmenko, odpovídali na otázky, počítali s lentilkami, které u toho „baštili“, rozeznávali a malovali geometrické tvary. Ukázali, že znají barvičky, poznávali zvířata a jejich mláďata a také s písničkou protáhli své tělo. Také nechyběly ani úkoly, při kterých si děti vyzkoušely práci s interaktivní tabulí.

Předškoláčci se snažili, a tak si zasloužili první jedničku s hvězdičkou. Úplně nakonec dostali jako opravdoví školáci svůj první domácí úkol – krásně vybarvit omalovánku a přinést ji ukázat k zápisu.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie.

Videoreportáž Televize JS.

 

Mohlo by se vám líbit...