Hrátky s Rubikovou kostkou

V úterý 20.6. navštívil třetí a čtvrté třídy Matěj Grohmann. Předvedl, jak se dá za pár vteřin složit Rubikova kostka, a nejen ta. Přinesl s sebou 12 kostek různých velikostí a obtížností – menší, větší, dvanáctistěnnou, pyramidu,… Matěj Grohmann je studentem druhého ročníku Jiráskova Gymnázia v Náchodě. Rubikovu kostku dostal ke svým čtrnáctým narozeninám od maminky a tehdy nemohl tušit, do jakých rozměrů se skládání tohoto hlavolamu rozroste. Dnes jsou tomu čtyři roky, co se skládáním takových hlavolamů zabývá, volí různé kombinace a rozvíjí svou představivost. Účastní se mezinárodních soutěží, kde nejen vylepšuje rekordy, ale s mnohými soutěžícími si předává spoustu poznatků, rad a zkušeností. Přejeme mu mnoho dalších úspěchů a rekordů!!!

/Šárka Jánošíková/

Fotogalerie.