Beseda s bývalým českým skokanem na lyžích a olympijským medailistou Tomášem Goderem

Ne každé město se může pochlubit tím, že v něm žije olympijský medailista. Tomáš Goder pochází z Desné, kde již jako malý školák začal navštěvovat skokanský oddíl. Postupně se vypracoval ve velmi nadějného skokana na lyžích a v roce 1991 získal stříbro na juniorském mistrovství světa. V soutěži družstev byl součástí vítězného týmu. Při letech v Oberstdorfu v lednu 1992 si vyskákal dvakrát 4. místo. V březnu 1992 se zúčastnil mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově, kde skončil na čtvrtém místě. Jeho kariéru přerušil pád při letním závodě na umělé hmotě, při kterém si natřikrát zlomil ruku a měl 33 stehů.

Tomáš Goder se do Úpice přiženil před dvaceti lety, kde žije se svou rodinou dosud. Jeho dcera Anna-Marie si k ukončení Základní školy v Úpici na Lánech připravila o jeho kariéře a skocích na lyžích absolventskou práci, se kterou jsme ji i jejího otce pozvali na besedu do loutkového divadla.

Více informací o našem bývalém závodníkovi naleznete ZDE.

Postřehy dětí:

3. června jsme byli v loutkovém divadle. Anička nám pustila plátno a tam bylo o skocích na lyžích. Začala nám o tom povídat, protože za mlada její táta to dělal a byl tam taky. Nakonec byly otázky. Na které jsme odpověděli správně, tak jsme dostali bonbón a fotku jejího táty, jak skáče na lyžích. Bylo to krásný. Aničce se to moc povedlo.
(Ivona Szelke)

V pátek se konala beseda s Tomášem Goderem, neboli s nejlepším československým skokanem na lyžích (skočil 183 metrů) a s jeho dcerou Aničkou Goderovou. Ukázali nám helmu, boty, rukavice, brýle, lyže i medaile.
(Ondřej Polc)

Fotogalerie.