Rozlučková „ťapací“ víkendovka druháků

Víkendovka „Pohádková“, „Bramborová“, „Rekordyáda“ – ty všechny už naši druháci absolvovali. Tentokrát na ně ale čekala víkendovka úplně nová, a to „Rozlučková ťapací“.

V pátek 20. května se sešlo téměř 30 dětí z obou tříd před školou. Všechny opět plné očekávání, co si pro ně paní učitelky, se kterými se budou brzy loučit, připravily. Děti, obtěžkány batohy, spacáky a karimatkami se rozloučily se svými rodiči a hned zamířily do třídy, kde se „ubytovaly“. S tím už mají své zkušenosti, a protože jim to dlouho netrvalo, hned se pustily do soutěžení.
Na děti čekala například soutěž v pojídání čokolády příborem, s lyžařskými doplňky na hlavě a rukou, a ještě k tomu na čas. Dalším úkolem bylo dostat do pusy bonbon navázaný na nitce, ale bez pomoci rukou, nebo rozlousknutí arašídů rovněž bez pomoci rukou (u toho pěkně naskakovaly boule na hlavách 🙂 ) .
Všichni se moc  pobavili na diskotéce a před spaním ještě na stezce odvahy noční školou při svíčkách. Při pohádce pak postupně všichni krásně usnuli.

V sobotu 21. května na účastníky víkendovky čekal dlouhý, téměř patnáctikilometrový výlet. Po bohaté snídani, o kterou se opět postaraly šikovné maminky, se děti vydaly směrem přes Sychrov, lom Krákorka až na Vízmburk, kde se posilnily svačinou. Potom pokračovaly přes Havlovice (se zmrzlinovou pauzou) a Tylův palouček až na zahradu paní učitelky, kde si opekly zaslouženého „buřtíka“. Po celou dobu šlapání se opět bavily různými hrami a soutěžemi.

Děkujeme maminkám za sladký začátek sobotního dne a dětem za celkem bezproblémový průběh obou společně strávených dní.

(Radka Řeháková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...