Zprávičky z Anglie

Žáci 8. a 9. ročníku odjeli v pondělí 16. listopadu na studijní výlet do Anglie. O tom, jak se jim daří, vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím esemesek, které nám posílá paní učitelka Žďárská.


Úterý 17. listopadu
10.33
Právě jsme se po dlouhé cestě přes Německo, Belgii a Francii a po úspěšné plavbě přes kanál La Manche vylodili v Anglii. Přeřídili jsme si hodinky o hodinu zpět a míříme směr Bournemouth, kde nás dnes čeká prohlídka tohoto malebného přímořského městečka a Oceanaria. Počasí nám, zdá se, přeje, možná se na nás usměje i sluníčko :-).

13.53
Sláva nazdar výletu, po 25 hodinách jsme konečně u cíle. Počasí nám moc nepřeje, zkrátka je typické anglické – leje jako z konve. Doufejme, že jen dnes.


Středa 18. listopadu
10.31
Vyspinkali jsem se do krásného anglického rána. Je devět hodin a děti se právě přemístily do svých tříd a začala výuka. Celkem jsme rozdělěni do tří skupin. Děti jsou zatím velmi zapálené a řekla bych, že je to i baví 🙂 .Výuka bude končit v půl jedné. Poté nás čeká výlet do Winchesteru s prohlídkou katedrály a města. Počasí nám dnes zatím přeje, je polojasno, sice trošku fouká, ale neprší.

22.01
Výuka dopadla velmi úspěšně, všichni jsou nadmíru spokojeni. Dnešní odpoledne ve Winchesteru se také vydařilo. Navštívili jsme katedrálu a Great Hall, kde je umístěna replika stolu krále Artuše. Děti poté dostaly hodinku volna, opět na nákupy „maličkostí“ a vyrazili jsme zpět do hostitelských rodin. Již se těšíme na zítřek. Přejeme krásnou dobrou noc do Čech.


Čtvrtek 19. listopadu
14.25
Dobré odpoledne do Česka. Právě nám skončilo další výukové dopoledne, ze kterého mají děti kupu zážitků a prý jsou všichni velmi spokojeni. Právě vyrážíme směr Portsmouth, kde bychom si měli prohlédnout přístav a loď HMS Victory. Jelikož nám počasí opravdu nepřeje (od rána bohužel prší), zvažujeme zrušení návštěvy vyhlídkové věže Spinnaker Tower. Uvidíme dle počasí až na místě :-).

20.10
Znovu zdravíme z anglické země. Opět jsme strávili báječné chvíle. I přes nepřízeň počasí jsme nakonec zvládli navštívit všechny památky a zajímavosti v přístavním městě Portsmouth. Dostali jsme se v historii do roku 1805 a navštívili jsme slavnou bitevní loď HMS Victory, na které přišel o život admirál Nelson v bitvě u Traffalgaru. Poté jsme spěchali, abychom stihli navštívit jedno z moderních lákadel tohoto města Spinnaker Tower. Velmi rychlým výtahem (4m/s) jsme vyjeli do 100m vysoké výškové budovy. Odtud jsme měli možnost si prohlédnout celé doky a město. Někteří odvážlivci si také zkusili „skywalk“ neboli procházku v oblacích na prosklené podlaze v prvním podlaží budovy. Všichni jsme si to nááááramně užili.


Pátek 20. listopadu
11.15
Opět se hlásíme z deštivé Anglie. Dnes probíhá poslední den výuky – o to více si to děti užívají :-} Dnes se chystáme na odpolední výlet na starobylé Stonehenge a do historického města Salisbury se známou katedrálou. Ještě musím zmínit naši úspěšnou včerejší luštitelku Báru Hilschovou, která vyhrála krásného průvodce Londýnem, neboť nejrychleji a nejpřesněji odpověděla na kvízové otázky o Portsmouth.

19.34
Právě se vracíme z předposledního výletu. Navštívili jsme pravěké Stonehenge, kde jsme trošku vymrzli, ale dobrá zpráva je, že jsme překvapivě nezmokli :-). Poté jsme přejeli do nedalekého městečka Salisbury, kde jsme si prošli tamní katedrálu. Děti dostaly krátký rozchod na nákup drobností. Musíme se pochlubit dalším vítězstvím v dnešním kvízu – vítězem se stal Dan Marek 😀 a také vyhrál knižního průvodce Londýnem. Zítra nás čeká poslední den v Anglii, který strávíme v Londýně. Plánovaný odjezd domů je v 18.00 GT z Londýna. Krásný večer všem!


Sobota 21.11.
19.13
Zdravíme z již nočního Londýna. Všichni jsme v pořádku přečkali poslední výletní den v Londýně. Stihli jsme navštívit spoustu nových míst a památek. Před námi je dlouhá noc, kterou všichni určitě prospí, neboť po dnešním výletování jsme všichni úplně vyčerpaní.


Neděle 22.11
15.00
Poslední zprávy z cesty do Anglie. Cesta zpět probíhá bez problémů, nabrali jsme mírné zpoždění. Předpokládaný návrat je mezi půl šestou až šestou opět na náměstí :-).

Fotogalerie. (průběžně přidáváme fotky)

Mohlo by se vám líbit...