Výlet do Brugg a Londýna

Ve středu 13. května jsme se ve večerních hodinách vydali na výlet  do Londýna. Malý autobus nás odvezl do Jičína a z Jičína už jsme spolu s dalšími třemi školami vyjeli směr Belgie.

Do Belgie jsme dorazili kolem poledne. V malebných Bruggách, kterým se také říká „Benátky severu“, jsme si udělali procházku a vydali jsme se do muzea čokolády. V muzeu jsme měli příležitost vidět nádoby na čokoládu z dřívějších dob a prozkoumat přísady, které  jsou k výrobě čokolády potřeba. Viděli jsme také spoustu různých forem a nakonec nám ukázali, jak se čokoláda vyrábí. Dostali jsme ochutnat čokoládové bonbóny vyrobené  přímo před našima očima. Večer jsme odjeli do hotelu F1 ve Francii. Před ubytováním jsme dostali šestimístné kódy od pokojů pro 3 lidi. Pokoje byly malé, ale útulné.

Brzy ráno jsme odjeli směrem k Londýnu přes Eurotunel. Když jsme zastavili u Eurotunelu, čekalo nás odbavení. Museli jsme prokázat svoji totožnost. Všem se to povedlo, a tak jsme mohli pokračovat dál. Bohužel se v Eurotunelu stala nehoda, která nás dvě hodiny zdržela. Potom už nás čekala jen samá zajímavá překvapení. Ježdění po levé straně, volanty vpravo, hodinový posun vzad  apod. Naše první zastávka patřila nejrozlehlejšímu hradnímu komplexu v Británii – doverskému hradu. Prozkoumali jsme jen některé z jeho částí – hlavní hradební komplex s komnatami a studnami, dorozumívací techniku z druhé světové války, podzemní chodby … Z hradeb se nám naskytl krásný pohled na celé přístavní město Dover, sledovali jsme odjezdy a příjezdy trajektů, no a samozřejmě úchvatné bílé křídové útesy, které jsou pro Dover tak typické.  Po návštěvě Doveru následovala zastávka v poutním městě Canterbury. Zde jsme zašli do muzea Canterburských povídek, kde nám pouštěli (anglicky !!!) různé povídky a k tomu byly figuríny a různé obrázky a loutky. Nakonec jsme dostali krátký rozchod na nakupování.  Unaveni a plni prvních dojmů jsme už byli celí netrpěliví a plni očekávání, která rodina na nás čeká.  Skupinky si z „meeting pointu“ odvezli naše nové „maminky a tatínkové“ do  přechodných anglických domovů, kde jsme povečeřeli a vyspali se.

Ve středu ráno jsme se sešli brzy. Naše první zastávka byla v Hyde parku. Tam jsme se vyfotili s typickými červenými budkami. Další velmi zajímavou zastávkou bylo muzeum voskových figurín zvané Madame Tussauds. Zde jsme viděli například Johnyho Deppa, ale také hist. postavy. V muzeu se nacházela i komnata hrůzy – pro ty odvážné. Poté jsme se přemístili na břeh řeky Temže, kde jsme se kochali pohledem na zakotvené loďky, jachty, koráby apod. Viděli jsme Tower Bridge, pevnost Tower of London.  Jako bonus jsme měli projížďku na lodi od Toweru do Greenwiche. Zde jsme se podívali do Královské observatoře. Po dlouhém čekání jsme se vyfotili u nultého poledníku a po focení jsme si udělali klasický piknik, kde jsme si odpočinuli. Navečer jsme se rozjeli každý do své rodiny, kde jsme dostali večeři . Typické byly hranolky, hamburgery, pizzy a hotdogy.

 Po přespání a po snídani v rodinách nás čekal předposlední a zároveň poslední den v Londýně. Vyrazili jsme na London Eye, kde strach z výšek překonali úplně všichni. Byl to pro všechny krásný zážitek, který byl obohacen ještě návštěvou 4D kina. Po zbytek dne nás čekala velmi dlouhá a unavující procházka po dalších památkách – začali jsme ve Westminsteru, přes Downing street, do St. James parku a k Buckingamskému paláci – vlajka vlála, takže nás královna Alžběta určitě sledovala z okna. 🙂  V parku jsme si chvilku odpočnuli – někdo si dal zmrzku, jiní spořádali sendviče, které nám naše náhradní mamky připravily. Naši návštěvu Londýna jsme završili procházkou kolem Piccadilly Circus, přes Leicesterské a Trafalgarské náměstí a v proslulé tržnici Covent Garden. Cestou jsme dokoupili suvenýry a jídlo na zpáteční cestu  a navečer vyrazili zpět domů.  Pobyt v autobuse jsme si krátili různými hrami a povídáním .

Výlet jsme si všichni užili a domů si vezeme spoustu zážitků na celý život.

(za výletníky Renča Galuščáková, Barča Hilschová a Eliška Žlůvová)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...