Astronomická víkendovka

V pátek a v sobotu (10. – 11. října) proběhla další z víkendovek, tentokrát „Astronomická“. Vše vypuklo v 16.00, kdy se ve škole sešlo více než 20 účastníků z řad žáků 2. stupně.

A začalo se pěkně zostra. Jako první totiž bylo na pořadu školní kolo Astronomické olympiády pro žáky 6. – 7. ročníku. Z devíti účastníků se nakonec z vítězství radovala Anna Marie Řeháková ze 7.A. Potěšujícím faktem je, že prvních pět žáků postupuje do dalšího, korespondenčního kola.

Následovaly pak hry (například astronomické pexeso) a samozřejmě nemohla chybět ani vydatná večeře. Kuřecí řízek se zeleninou a chlebem opravdu neměl chybu.

Posíleni, vyrazili potom účastníci na místní hvězdárnu. Tam na ně čekala velice poutavá přednáška. Jedinou kaňkou bylo počasí. To bohužel překazilo veškeré plány na pozorování. I přesto, že mělo být krásně (a na řadě míst bylo), Úpice byla zahalena mraky.

Po návratu do školy na žáky čekala ještě zajímavá hra a pak už jen spánek v prostorách školy. Děkujeme starším žákům za pomoc při organizaci akce.

(Věra Nývltová, Martin Dytrych)

Výsledky AO - školní kolo - 2014-2015
Výsledky AO - školní kolo - 2014-2015 (232 zobrazení)
Datum: 14. 10. 2014