Večer v Myanmaru

Poslední březnový den, či spíše večer, patřil na Základní škole Bratří Čapků Stanislavu Špeldovi a jeho poutavému vypravování s projekcí překrásných záběrů z jeho letošní cesty po Myanmaru, neboli Barmě. Po loňské přednášce o Vietnamu, to byla jeho v pořadí druhá cestovatelská show na této škole.

Pan Špelda, úpický rodák, je známý jako výtvarník, ale i majitel malé soukromé firmy zabývající se rámováním a paspartováním. Vše, do čeho se pustí, dělá zodpovědně a s plným nasazením. Náměty z cest zpracovává jako úžasné několikabarevné linoryty, které zájemci mohou vidět například na facebooku. Jeho poutavé vypravování a překrásné záběry, doplněné komentářem a podmalované dobovou hudbou, zaujalo účastníky dvouhodinové projekce natolik, že se nikomu z nich nechtělo odcházet. Příjemné atmosféře večera přispělo i pohoštění domácími koláčky a slaným pečivem od paní Cachové, Bernardové a Pavláskové.

Všem zúčastněným děkujeme za podporu akce a panu Stanislavu Špeldovi za jeho dokonalou přípravu a poutavé vyprávění. Už se těšíme na to další!

(Daniela Mikešová)

Fotogalerie.

 A na konec malá ochutnávka z cestování po Myanmaru.

Videoreportáž Televize JS.