Soutěž Evropské státy

V úterý 7. května proběhla další ze soutěží pro žáky 5. – 9. ročníku, tentokrát na téma „Evropské státy“. Celkem 18 soutěžících bylo rozděleno do dvou kategorií (5. – 6. ročník a 7. – 9. ročník), přičemž soutěže se zúčastnili dokonce i dva čtvrťáci. Úkolem soutěžících bylo správně doplnit tabulku s názvy států, hlavními městy a vlajkami.V mladší kategorii se nejlépe vedlo Michalu Černému (4.A), který jako jediný neudělal chybu. Mezi staršími žáky zvítězil Vít Levinský (7.A). Svými znalostmi nás ovšem příjemně překvapili i mnozí další.

Pokud si chcete test vyzkoušet, najdete ho mezi přílohami. Přiloženy jsou rovněž i výsledky.

(Martin Dytrych, Martin Zakouřil)

Soutěž Evropské státy - výsledky
Název souboru : evropske-staty-vysledky.pdf (23 KB)
Titulek :
% DATE_LABEL%:% DATE%
Soutěž Evropské státy - zadání
Název souboru : evropske-staty-zadani.pdf (60 KB)
Titulek :
% DATE_LABEL%:% DATE%
Soutěž Evropské státy - řešení
Název souboru : evropske-staty-reseni.pdf (63 KB)
Titulek :
% DATE_LABEL%:% DATE%

Fotogalerie.