Poznáváme naše město: Oberländerova vila

Poslední únorový den se žáčci předmětu Naše město vydali za návštěvou Turistického informačního centra a městského penzionu neboli vily vybudované v 19. století místním textilním podnikatelem Oberländrem. Paní Petra Nývltová, která děti ochotně provázela, jim postupně ukázala původní schodiště, fotografii zakladatele vily, velký salonek, ve kterém se dnes pořádají různé společenské akce, bývalou pracovnu pana továrníka s velkým trezorem a „vychytanou“ skříní na mapy, a luxusní koupelnu s mramorovým obložením, kterou nechal pan Oberländer vystavět pro svou přítelkyni, známou herečku Adinu Mandlovou. Během prohlídky paní Nývltová děti seznámila s historií vily a vyprávěla jim o členech rodiny Oberländerovy rodiny. Na závěr nechala děti nahlédnout do jednoho z pokojů městského penzionu. Poté již zbývala jen důkladná prohlídka exteriéru celé stavby a nahlédnutí do zahrady. Děti litovaly, že z ní zmizel tenisový kurt, který kdysi využívala rodina pana továrníka.

Děkujeme paní Nývltové za čas, ochotu a zajímavou prohlídku.

(Renata Kafková)

Mohlo by se vám líbit...