Vlajky světa

Pruhy svislé či vodorovné? A jak jdou vlastně ty barvy za sebou? Podobné otázky si neustále kladli účastníci poznávací soutěže „Vlajky světa“, která proběhla v úterý 23. října na ZŠ V Domcích v Trutnově. A konkurence byla opravdu veliká. Vždyť mezi 33 soutěžícími byli žáci nejen z okresu Trutnov, ale i z Náchoda a Hradce Králové. Našemu největšímu „želízku v ohni“ Pavlu Růžičkovi scházelo pouze několik bodů od umístění na „bedně“. Nakonec z toho bylo skvělé 8. místo. Statečně také bojovali další dva naši žáci, Radim Kejzlar a Lukas Štěpánský. Všem patří poděkování za snahu a poctivou přípravu.
A na závěr kontrolní otázka. Víte, na jaké vlajce je vyobrazen známý samopal AK–47 zvaný Kalašnikov?

(Martin Zakouřil)