Astronomická víkendovka

Nejsou prázdniny jako prázdniny. Celkem 15 šesťáků a sedmáků totiž strávilo část těch podzimních ve škole! Konkrétně na astronomické víkendovce, kterou pro ně s pomocí deváťáků připravila paní učitelka Nývltová. Vše začalo školním kolem astronomické olympiády, v němž zvítězil Vít Levinský před Jaroslavem Suchánkem a Terezou Jareišovou. Poté přišlo na řadu vesmírné domino a pexeso a ke slovu se též dostaly vesmírné karty. V tu chvíli však už z improvizované kuchyně voněly řízečky. S chlebem a okurkou opravdu neměly chybu 😉

A co by to bylo za astronomickou akci bez návštěvy hvězdárny? Po vydatné večeři se tedy celé osazenstvo vydalo pěšky právě na tu úpickou. Letos jsme měli smůlu na počasí. Zatažená obloha nepřipustila žádné pozorování. Přesto jsme nelitovali. Dozvěděli jsme se spoustu informací o vesmíru i o úpické hvězdárně a dalekohledy jsme si aspoň zblízka prohlédli.

Po příchodu do školy byly na programu nejzábavnější hry „Z vesmíru“ a „Do vesmíru“. Někdo chodil po škole s nočníkem, někdo s deštníkem, jiní zase s kytarou, kbelíkem, žehličkou nebo ptákem v kleci 🙂 To jsme se opravdu nasmáli… A pak už do sprchy (někteří) a do hajan (i když se toho moc nenaspalo)!

Velké poděkování patří paní učitelce Nývltové za originální program a také všem pomocníkům za organizaci her, vaření, mytí nádobí a úklid. Bylo to skvělé!

(Martin Dytrych)

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.

Mohlo by se vám líbit...