Čtvrťáci si opět pořídili Prittele

Opět po roce se naše škola zapojila do výtvarné soutěže s lepidly Pritt. Letos jsme reprezentovali my – 4.A. Vloni jsme jako třeťáci vyráběli želvu jen za pomoci papíru a lepidel. A co jsme tvořili letos? Pořadatelé vybrali téma „Fandíme sportu“ a úkolem soutěžních týmů bylo ztvárnit lepidlo – tyčinku Pritt jako kamaráda sportovce. My jsme se rozhodli vytvořit Prittele kajakáře.

A jak jsme postupovali? Z velkého kartonu, který jsme našli na půdě a ve kterém byla původně interaktivní tabule, jsme si nejprve vyřízli tvar lodě. Potom jsme využili banánové krabice od „ovoce do škol“, které jsme vhodně upravili a přilepili k vyřízlému kartonu. Celá třída se nyní mohla pustit do muchlání novin a letáků. Muchlance jsme lepili ke kartonům a krabicím tak dlouho, až jsme získali tvar lodě. Tu jsme ještě trochu zpevnili kartonovými pruhy.

Dál nás čekala práce se škrobem a novinami, abychom loďku „vyhladili“. Byli jsme celí ulepení. Když noviny uschly, vyřízli jsme do lodě díru, kam jsme posadili tělo našeho Prittele – válec z vlnité lepenky. K němu jsme přilepili ruce z trubek od papírových utěrek. Z nich jsme také vytvořili nezbytné pádlo. Některé detaily jsme ještě dodělali škrobem a novinami.

Pak už zbývalo jen kajak, pádlo i Pritteláčka nabarvit, dolepit nápisy a číslo závodníka. Číslo 4 proto, že jsme čtvrťáci a tenhle Prittel je prostě náš!
(Veronika Prouzová)

Zde si prohlédněte fotografie z výroby našeho Prittele.

Čtvrťáci a jejich Prittel

Mohlo by se vám líbit...