Zdravotnická víkendovka č.1

Od 2.pololetí tohoto školního roku na naší škole funguje zdravotnický kroužek, jehož vyvrcholením je účast pětičlenných družstev na soutěži s názvem „Zdravotnický víceboj“.

Ten se sice koná až na konci dubna, ale čas plyne jako voda, a tak jsme se po dohodě s dětmi rozhodli udělat víkendovku, která bude komplexní přípravou na tuto soutěž.

Účastnící (celkem 12) si tak vyzkoušeli různé druhy obvazové techniky, ošetřování zranění ve skupinách, nepřímou masáž srdce, dýchání do „anduly“,ale také poznávali léčivé rostliny, překonávali překážkovou dráhu, házeli na cíl nebo odpovídali na otázky s dopravní tematikou.

Bylo připraveno samozřejmě i jídlo. V pátek večer se děti mohly zakousnout do obloženého chleba, v sobotu si pochutnat na čerstvých rohlících nebo lahodné buchtě, k obědu se pak servírovala slepičí polévka a zapečené těstoviny. Nechyběly ani sladkosti jako odměna za jednotlivě splněné úkoly.

Děkuji všem, kteří se na organizaci víkendovky podíleli, a doufám, že své znalosti děti využijí na již několikrát zmiňované soutěži.

(Šárka Paulusová)

Závěrem několik ohlasů z úst účastníků:

„ Na zdravotnické víkendovce se mi moc líbilo. Nejvíce asi ošetřování a soutěže venku.“
(Michaela Müllerová)

„ Víkendovka byla krásná, spousta nádherných her a akcí. Jídlo bylo velmi chutné, ani chvíli jsem neměl hlad.“
(Otakar Bárta)

„Víkendovka se mi moc líbila. Bavilo mě dělat figurínu. Byly tam soutěže a nenudila jsem se tam.“
(A.Pátrová)

„Strašně se mi líbily všechny soutěže. Krásně se mi spalo. také se mi líbilo, jak jsme večer chodili a hledali otázky.“
Lucie Pospíšilová)

Fotografie z víkendovky.