Pohádkovo-filmová víkendovka

Dlouho plánované se stalo skutečností. Dětský parlament připravil pro děti ze 4. – 7. třídy „Pohádkovo – filmovou víkendovku“, která se konala od pátku 16. dubna do soboty 17. dubna. Proti jiným podobným akcím byl tentokrát počet účastníků dost nízký , ale o to lépe se pracovalo.

Hned na úvod, v pátek večer,  se děti losováním rozdělily do dvou skupin. Tak vzniklo družstvo  „VETERÁNI“ ve složení Tomáš Vrána, Marian Ferenc, Otakar Bárta, Nikola Mlčáková a „RŮŽENKY“ Šárka Levinská, Lucie Pospíšilová, Diana Neureiterová a Katka Knížová.

Prvním úkolem obou skupin bylo napsat pravidla chování víkendovky a prezentovat je. Následovalo poznávání filmových postav a doplňování názvů filmů, seriálů a pohádek. Večer pak všichni zhlédli film „Obecná škola“. Nechyběla ani večerní hra, která se však neodehrávala ve škole. „Parlamenťáci“ se rozmístili po parku u divadla, v ruce drželi lístečky s citáty z pohádek. „Veteráni“ i „Růženky“ na připravený pracovní list psali, o jakou pohádku se jedná. Pak už jen najít poklad a nachystat se ke spánku.

Sobotní program jsme zahájili rozcvičkou a soutěží v běhu. Po snídani nastal čas přesvědčit se, zda děti v pátek pozorně sledovaly film. Kvíz prověřil jejich znalosti.

Kdo rád skládá puzzle, mohl se uplatnit v další soutěži. Děti skládaly postupně na čas obrázky ze Snowborďáků, Simpsonových a Hanny Montany. A že jim to dalo zabrat! Za odměnu si pak všichni mohli jít před obědem na počítač.

Po vydatném obědě (špagety s omáčkou) jsme uklidili a vyrazili ven na šipkovanou. Parlamenťáci schovali otázky a poklad. Nejprve vyrazili „Veteráni“. Díky nejlepšímu hledači Tomáši Vránovi dorazili do cíle velmi brzo. To „Růženky“ se trápily. Některé otázky nenašly vůbec, u některých se zdržely dlouho. Ale snažily se. Po nalezení pokladu jsme se posilnili a pomalu vyrazili zpět do školy, kde jsme vyhodnotili celou víkendovku, rozloučili se  a hurá domů!

(Šárka Paulusová)

Vyzpovídali jsme některé aktéry víkendovky:

Zúčastnila ses víkendovky poprvé?

Ota: Ne, byl jsem už asi na třech.
Káťa: Ne, není to moje první víkendovka.
Diana: Ne, nebyla jsem poprvé.
Šárka: Ne, byla jsem i na jiných víkendovkách.
Lucka: Ne, byla jsem skoro na všech.

Co tě nejvíce na víkendovce zaujalo?

Ota: Hledání pokladu.
Diana: Hledání pokladu.
Lucka: Šipkovaná a jiné soutěže.
Káťa: Šipkovaná.
Nikola: Šipkovaná a hledání pokladu.

Je nějaké téma, které by si chtěla na další víkendovku?

Ota: Chtěl bych zdravotnickou víkendovku.
Káťa: Zvířecí víkendovku.
Lucka: Holčičí víkendovku.¨
Diana: Veselou víkendovku.
Marian: Bláznivou víkendovku.

Mohlo by se vám líbit...