Školní družina

ŠVP školní družiny  – formát PDF, 169 kB – zde jsou uvedeny podrobné informace jak o provozu zařízení, tak i výchovně vzdělávací činnosti.

Výchovná činnost ŠD se uskutečňuje v přízemí ve dvou odděleních. Žáci mohou využívat pro svou činnost i další prostory školy.

Základní charakteristika

Počet oddělení:  3
Kapacita:  90 dětí
Vedoucí vychovatelka: Eva Jansová
Vychovatelky: Eva Jörková  a  Ivana Kosáčková
Provozní doba:   6,30 – 7.30            11.30 – 15.30
Poplatek za družinu:  paušální poplatek 50 Kč za měsíc

Přihlašování žáků do školní družiny

Přihlašují rodiče, nebo zákonný zástupce zápisním lístkem.
Odhlašují rodiče, nebo zákonný zástupce písemně.
O vyloučení žáka ze ŠD rozhoduje ředitel školy.

Podmínky docházky do školní družiny

O přijetí dítěte do ŠD rozhoduje ředitel školy.
Přednost v přijetí do ŠD mají děti zaměstnaných rodičů, žáci nižších ročníků a dojíždějící ze vzdálených míst.

Provoz ranní družiny

Provozní doba: 6.30 – 7.30 hodin
Zabezpečení: 1 vychovatelka
Příchod dětí do ŠD: individuálně z domova
Odchod ze ŠD: společně v doprovodu vychovatelky do tříd

Provoz odpolední družiny

Provozní doba: 11.30 – 15.30
Zabezpečení: 3 vychovatelky

Předání dětí po vyučování:

V 11.35 hod. přebírá děti vychovatelka ve školní jídelně, žáci končící výuku později přecházejí do ŠD sami.

Úhrada školní družiny

Za pobyt dětí v ŠD je vybírán poplatek ve výši 50,- Kč měsíčně. Tato částka platí i pro každé další dítě v případě docházky sourozenců do školní družiny. Pokud za žáka není zaplacen poplatek, ředitel školy může rozhodnout o jeho vyřazení z družiny od prvního dne dalšího měsíce.

Zajištěno ve školní jídelně.
Nenutíme děti do jídla, ale snažíme se, aby všechno alespoň ochutnaly a naučily se tak zdravému způsobu stravování.

Pitný režim

Žáci mají přímo ve ŠD k dispozici šťávu s vodou. Každý žák má vlastní šťávu i kelímek.

Odchod ze školní družiny

Způsob odchodu žáků ze ŠD stanovují rodiče, případně zákonný zástupce, na zápisním lístku, včetně osob, které mohou dítě vyzvednout.
Změny oznamují rodiče nebo zákonný zástupce předem písemně.
V případě nevyzvednutí dítěte ze ŠD budou rodiče telefonicky vyzváni, aby tak učinili co nejdříve.

Bezpečnost školní družiny

Děti jsou pod stálým dohledem vychovatelky.
Na začátku školního roku jsou děti seznámeni s bezpečnostními předpisy a ochranou zdraví ve ŠD a při pobytu venku.
ŠD se řídí školním řádem, řádem školní družiny a bezpečnostními předpisy školy.

Styk s rodiči

Pravidelně zajištěn na třídních schůzkách, nebo individuálně při přebírání dětí při odchodu ze ŠD.

Aktualizace: 28. 8. 2017 22:29