Starší chlapci ve florbalu zpět mezi nejlepšími

Bronzové mužstvo starších žáků

Ve čtvrtek 7. 11. jsme již tradičně vyrazili do Malých Svatoňovic na okrskové kolo ve florbalu. I přes absenci tréninků, kvůli stavebním úpravám probíhajících na naší tělocvičně, dokázaly obě kategorie našich chlapců vylepšit výsledky z loňského roku.

Hned první zápas v dopoledním turnaji zahájili starší žáci prohrou 0:2 nad velmi silným soupeřem ze ZŠ Rtyně. Bohužel jsme si moc nepolepšili ani s druhým nasazeným soupeřem, a to s žáky ze ZŠ Malé Svatoňovice, kteří nám pěkně zatopili. Po dlouho nerozhodném stavu 1:1 jsme nakonec inkasovali gól, díky kterému nakonec i těsně prohráli 1:2. Ani po první části  hůře se odvíjejícího turnaje jsme se však nadále nevzdávali myšlenky v lepší umístění. K této skutečnosti nám také dopomáhaly výsledky ostatních zápasů, zvláště pak remízy našich soupeřů. Ve třetím zápase jsme se střetli s žáky ZŠ Lány. Díky chybě soupeře jsme si zahráli přesilovou hru. Během ní se nám dařil vytvářet tlak na soupeře, ale až ke konci jsme poslali do pole šestého hráče místo brankáře a tento risk se nám velmi vyplatil, protože jsme ho dokázali využít. K prvnímu gólu jsme tedy poslali do soupeřovy branky ještě další potvrzující gól a zvítězili tak 2:0. Poslední zápas proti Gymnáziu Úpice byl dramatický. První poločas bez branek, ve druhém však naši dva chlapci faulem zastavili takřka jasně rozjetou gólovou příležitost soupeře, kterou rozhodčí posoudil jako nájezd. Tuto situaci však po svém vyřešil náš gólman Vojta Petera, který s ledovým klidem tuto šanci zlikvidoval. Poté se nám podařilo vstřelit branku a zvítězit 1:0. Celkově nám 2. místo uteklo pouze o bod, 3. příčka je však pro nás velmi dobrým umístěním po předchozích nezdarech.

Mladší žáci v odpoledním turnaji už tolik nezazářili. První zápas proti Gymnáziu Úpice skončil 1:3 v náš neprospěch, stejně tak i zápas druhý proti ZŠ Lány výsledkem 2:1. Třetí zápas už kluci dokázali ovládnout a výsledkem 2:1 zvítězili nad týmem ze ZŠ Malé Svatoňovice. Tato výhra kluky nakopla a v posledním zápase ukázali, že umí zabojovat a proti ZŠ Rtyně tak vybojovali remízu 0:0. I když se chlapci celkově umístili na 4. místě, pohyb na hřišti, spolupráce a střelba vypadala velmi nadějně, tudíž doufejme, že kluci svůj potenciál využijí v příštím roce.

Všichni žáci si tedy zaslouží pochvalu za snahu a dobré chování na sportovní akci školy. Kéž by se nám takto dařily zlepšovat výsledky i v ostatních disciplínách.

Školu reprezentovali:

Starší žáci: Balog David, Černý Jakub, Drejsl Sebastian, Fabián Pavel, Hofman Lukáš, Kleistner Jan, Marek Tomáš, Novotný Filip, Petera Vojtěch – G, Špringer Adam, Trdlikát Lukáš

Mladší žáci: Endlich Matěj, Hájek Michal, Klouček Alexandr – G, Kuba David, Lokvenc Ondřej, Manych Dominik, Manych Matěj, Vít Samuel, Winter Erik

(Blanka Hozová)

Okrskové kolo ve florbalů chlapců - tabulky
Okrskové kolo ve florbalů chlapců - tabulky (10 zobrazení)
Datum: 9. 11. 2019
Velikost: 149 KB - pdf