Výlet 4. A

V úterý 4.6. se žáci 4.A vydali na školní výlet. Den začal jako obvykle, že jsme přišli do školy, kde jsme se už netrpělivě připravovali. Před půl devátou ráno jsme vyšli na autobusovou zastávku na most II. odboje, kde jsme nastoupili na linkový autobus. Jeli jsme na zastávku do Červeného Kostelce – U Devíti křížů, kde jsme vystoupili.

Odtud jsme šli lesní cestou dlouhou asi 2 km k hradu Vízmburk. Na hradě jsme posvačili a potom následovala prohlídka. Pan správce nám vyprávěl o historii hradu, což bylo pro některé nudné. Když však přišla řeč na „mučírnu“, tak rázem všichni ožili. Viděli jsme několik mučicích nástrojů a pan správce nám i vyprávěl, jak se dané nástroje používali. Všichni jsme měli husí kůži a některým se o tom bude asi i zdát.

Z hradu Vízmburk jsme zamířili do Havlovic do sportovního areálu vzdáleného asi 2 km. Cestou jsme narazili na místního kocoura, kterého jsme velmi zaujali, a pronásledoval nás asi 300 m. Nakonec jsme před ním museli utíkat, abychom se ho zbavili. Když se to povedlo, mohli jsme vesele pokračovat k našemu cíli. Ve sportovním areálu jsme se občerstvili a pak už jsme si hráli na „atrakcích“. Někdo šel skákat na trampolínu, někdo hrál tenis, golf nebo fotbal, jiní zase jezdili na šlapací čtyřkolce.

Vzhledem k tomu, že bylo slunečné a velmi teplé počasí, využili jsme i řeky Úpy. Na tamní skluzavce jsme se sklouzli do řeky. Někteří tam i plavali a nejraději by tam zůstali celý den i přes ledovou vodu.

Přibližně ve dvě hodiny odpoledne jsme se vydali zpět do Úpice. Šli jsme podél řeky Úpy po cestě dlouhé asi 2,5 km. Když jsme dorazili do Úpice, tak jsme se rozloučili a každý se vydal už svou vlastní cestou. Myslím, že si tento mírně turistický výlet po našem okolí všichni užili. Počasí nám vyšlo na jedničku, všichni se ve zdraví vrátili, takže co víc si vlastně přát. Děkuji všem zúčastněným a doufám, že se jim výlet líbil stejně tak jako mně.

(Eva Mertlíková)

Fotogalerie