Atletické finále  – vrchol zápolení o pohár Grand Prix

Školní rok se blíží pomalu ke konci a tím i meziškolní zápolení o putovní pohár Grand Prix 1.stupně. Poslední závod letošního roku se odehrál ve čtvrtek 20. června 2019 na lánském hřišti  a jednalo se jako již tradičně o Atletické finále.

Žáci a žákyně závodí ve čtyřech kategoriích – chlapci 1.- 3. třída, dívky 1.- 3. třída, chlapci 4.- 5. třída a dívky 4.- 5. třída. Každý závodník může startovat maximálně ve dvou disciplínách, čímž se závody většinou stávají vyrovnanější a napínavější.

Do závodu jsme nastupovali s jediným cílem – získat co nejvíce bodů. Bohužel jsme už předem věděli, že prvenství Grand Prix letos neobhájíme. Holky i kluci bojovali ze všech sil, snažili se podat maximální výkon, a tak jsme netrpělivě očekávali výsledky.

Velké poděkování patří nejen všem atletům, kteří dneska závodili, ale všem sportovcům a sportovkyním, kteří  se zúčastnili třeba jen jediného závodu ve školním roce a podíleli se tak na celkovém výsledku Grand Prix 3. místo. Všichni si přejeme, abychom příští rok  prvenství v Grand Prix opět získali.

Závěrem ještě jedno poděkování, které patří všem kolegům a kolegyním ze škol okrsku Úpice, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu všech závodů. V novém školním roce na viděnou!
(Jana Hájková)

Přehled medailových umístění na Atletickém finále

1.- 3. třída
chlapci: