Beseda „Energie – budoucnost lidstva“

V pátek 10. května jsem využila nabídku firmy Hejl Servis s.r.o. a pozvala její dva pracovníky na přednášku Energie – budoucnost lidstva. Posluchači, žáci naší 9. A, tak slyšeli i viděli zajímavé věci týkající se zdrojů energie na našem území, našich zásob plynu a ropy či přírodních a umělých zdrojů záření. Zásadním tématem byly negativní dopady na přírodu.

Ale abychom neřešili jen povídání. Deváťáci viděli například dozimetr a kombinézu pracovníků naší Jaderné elektrárny Temelín. Byli také svědky měření radioaktivity.

S průběhem přednášky jsem byla maximálně spokojena. Potěšilo mě chování našich žáků i jejich fundované odpovědi, za které dostávali drobné odměny. Navíc jim byla nabídnuta účast ve fotosoutěži.

Pánům z firmy Hejl Servis ještě jednou děkuji za příjemně strávené dvě hodiny.
(Věra Nývltová)