Prvňáčci soutěžili O krále pohádkového světa

Naši prvňáčci se ve dnech 9. – 11. ledna se v rámci projektu Pohádka vydali na cestu do pohádkového světa. Pohádky prvňáčci poslouchali, vypravovali, malovali. Vyplňovali speciální pohádkový pracovní sešit, ve kterém pohádkově počítali či četli slabiky na vodníkových hrnečkách s dušičkami a plnili další pohádkové úkoly. Děti také soutěžily v poznávání pohádkových postaviček, ve skupinách skládaly pohádkové puzzle a také si zahrály na Popelku a třídily fazole a hrách. Za plnění úkolů a správné odpovědi děti sbíraly razítka – malé královské koruny – a soutěžily tak „O krále pohádkového světa“. V 1. A se stal králem Šimon Rykr a v 1. B byla královnou Tina Jurkuczová.

Na závěr celého projektu čekalo na žáčky překvapení. Zavítali totiž do loutkového divadla. Tam se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi maňáskem, javajkou a marionetou, kde jsou loutky schované, když nehrají, či co jsou to kulisy. Zhlédli krátkou pohádku „Kašpárek a ježibaba“, a potom se dokonce mohli podívat do zákulisí. Úpickým loutkářům patří velký dík za jejich čas, který našim dětem věnovali!

Snad si děti ty tři pohádkové dny užily a budou se těšit na další netradiční vyučování.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 1.A

Fotogalerie 1.B

 

Mohlo by se vám líbit...