S čerty nejsou žerty

V sobotu 1. prosince se naše tělocvična proměnila v peklo. Jak je to možné? Konal se totiž 12. ročník karnevalu „S čerty nejsou žerty“. Už před desátou hodinou se scházeli čertíci – od maličkých dětí, přes předškoláky, prvňáky až po ty, kteří navštěvují čtvrtou třídu. Celkem se jich sešlo na padesát. Aby mohli pekelníci vstoupit do pekla, museli prolézt dlouhým látkovým tunelem, odměnou jim byla čertovská medaile. Pak už následovalo čertovské dovádění. V první části předvedli svoji šikovnost a obratnost v různých disciplínách – zdolávali čertovské překážky, skákali v čertovském pytli, sjížděli Belzebubovu skluzavku, házeli do pekelného okna a spoustu dalšího. Ve druhé části si čerti poměřili síly mezi sebou – přetahovali se, soutěžili o nejšikovnějšího a nejrychlejšího z nich. Samozřejmě nechyběla čertovská diskotéka. Při odchodu z pekla si každý odnesl balíček, kde nechyběla polínka a kousek uhlí. Závěrem tradiční poděkování patří těm, kteří se na karnevalu jakýmkoliv způsobem podíleli.

(Eva Jansová)

Videoreportáž Televize JS.