Andělský den

 

Ve středu 5. prosince obcházel třídy našeho prvního stupně Mikuláš. Samozřejmě nebyl sám, doprovázeli ho čerti a andělé. V žádné třídě se nezapomněl zeptat, jak se děti chovají a jak si plní své povinnosti. „Zlobivce“, napsané na čertovské listině, pak předal čertům. Vykoupit se z jejich moci, znamenalo přeskočit metlu, přednést básničku či zazpívat písničku. Nakonec to dopadlo tak, že si čerti do pekla nikoho neodnesli. Někteří však měli namále.

Potom už přišli na řadu andílci, kteří rozdali dětem drobné dárečky. Některé třídy se s Mikulášem a jeho doprovodem rozloučili společnou písničkou.

Milé děti, návštěva z dnešního dne vás bude sledovat po celý rok! Tak, ať splníte své sliby!

(Martin Dytrych)

P.S.: Velké poděkování všem žákům 9. A, kteří měli dnešní akci na starosti.

Fotogalerie

Videoreportáž  Blahovka TV