Basketbalové stříbro chlapcům, dívkám bronz

 

NAŠI BASKETBALISTÉ VYBOJOVALI STŘÍBRO

Ve čtvrtek 13. 12. se v naší tělocvičně, tedy na domácí půdě, odehrálo okrskové kolo v basketbalu. Jen připomeňme, že minulý rok naši starší žáci vybojovali pěkné třetí místo, tudíž bylo co obhajovat. Už streetball, který proběhl začátkem školního roku na žákovském turnaji v Havlovicích, nám napověděl, že by i letos nemusela být o kvalitní umístění nouze.

A už první zápas, který proběhl hned proti žákům ZŠ Lány, byl velmi vyrovnaný. Obě družstva se statečně prala o každý míč, nakonec ale zvítězila ZŠ Lány nejtěsnějším možným výsledkem 11:12. Dalšími soupeři nám pak byly ZŠ Malé Svatoňovice a Městské gymnázium a SOŠ Úpice, kdy jsme v obou zápasech shodně zvítězili 7:4. Na závěr turnaje nás čekali žáci ze ŽS Rtyně v Podkrkonoší. I tento poslední zápas si naši chlapci dokázali pohlídat a dokonce soupeři nedovolili vstřelit jediný koš a zvítězili tak 8:0. Celkově tak naši borci 3x zvítězili a společně s jednou prohrou obsadili skvělé 2. místo. Naše hra má tedy celkově vzestupnou tendenci, což nás velice těší.

Velký dík patří všem zúčastněným hráčům za dosažení pěkného výsledku a také za dobré chování při sportovní akci školy.

(Blanka Hozová)

Školu reprezentovali:

David Balog, Vojtěch Hejna, Petr Hruška, Jan Kleistner, Tomáš Kuťák, Matyáš Lacko, Vojtěch Šivák, Lukáš Trdlikát

DĚVČATŮM PATŘÍ BRONZ

Dopoledne patřilo v naší tělocvičně starším dívkám. Naše basketbalistky se maximálně snažily a za to je třeba je pochválit.

V prvním zápase jsme celkem jasně přehráli lánský výběr 8 : 2 a byl to popravdě hodně slibný začátek. Ve druhém zápase nám pozdější vítězky z Malých Svatoňovic nedovolily skórovat. Přesto můžeme konstatovat, že zápas byl vyrovnanější, než jak ukazuje jeho skóre. V dalším zápase si naše reprezentantky „smsly“ na výběru místního gymnázia 18 : 2. a zdálo se, že na cestě je další výrazné zlepšení jejich výkonu. Poslední zápas byl v podstatě zápasem o 2. místo. Štěstí se nám v něm, bohužel, trochu vyhnulo a prohráli jsme 6 : 8. Děvčatům tak patří 3. místo.

Všem našim reprezentantkám děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

(Eva Mertlíková)

Školu reprezentovaly:

Eliška Grossmannová, Agáta Hebká, Anita Hanušová, Michaela Holanová, Michaela Horáková, Leona Kubasová, Tereza Pátrová, Nikola Winklerová

Výsledková tabulka - basketbal dívek a chlapců
Výsledková tabulka - basketbal dívek a chlapců (238 zobrazení)
Datum: 14. 12. 2018
Velikost: 188 KB - pdf

Videoreportáž Blahovka TV.