Mladší dívky přivezly z okresního kola florbalu bronzové medaile

Časomíra ukazovala 13:27 a naše holky přebíraly pohár za 3. místo a bronzové medaile. Věřte mi, že jejich šťastné oči a úsměvy na tvářích pro mě byly tou nejlepší dnešní odměnou. Vždyť jsme vyrovnali dosud nejlepší výsledek naší školy ve florbalové éře! A navíc, od celkového vítězství nás dělil opravdu jen kousíček. Jejda, to jsem to vzal dneska nějak od konce. Takže…

Nezačali jsme úplně šťastně. V zápase se ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové jsme neproměnili spoustu šanci a naopak ze tří střel na branku jsme dvakrát inkasovali.

Jak se později ukázalo, byla to jen souhra náhod. Srdíčka našich mladších florbalistek jsou totiž bezedná a jejich síly snad nekonečné. To, co tam některé z nich předváděly, bylo na hranici lidského chápání. Co na tom, že dostanu florbalkou ránu do hlavy? Vstanu, oklepu se a hraju dál! Mám problémy s třísly? Maličkost, po obstřiku jedu dál! Statečné holky to máme! Jsem na ně opravdu hrdý.

A přesně tyhle své vlastnosti „přetavily“ holky na úspěchy v dalších zápasech. Ze hřiště jsme postupně „vyprovodili“ ZŠ Mládežnickou Trutnov 3 : 0 a ZŠ Karla Klíče Hostinné rovněž 3 : 0.

Pak už nastaly tuhé vyřazovací boje. Na nás čekal přetěžký soupeř, budoucí vítězky ze ZŠ náměstí Míru Vrchlabí. Po vyrovnaném boji jsme prohráli 1 : 2. Ale věřím, že kdybychom hráli ještě tak 2 – 3 minutky, tak bychom skóre otočili. Naše hrdinky měly totiž na konci zápasu podstatně víc sil a také slušný tlak.

Vše jsme si však vynahradili v boji o 3. místo. Gólem naší nejlepší střelkyně, Natálky Luštincové, jsme další z dnešních velkých soubojů rozhodli pro sebe.

A ruce i florbalky letěly nahoru! Holky, ze srdce vám tenhle úspěch přeju. Jste výborné, skvělé, fantastické. Teprve časem vám dojde, jakého úspěchu jste dosáhly. Porazily jste výběry podstatně větších škol, než je ta naše. A hlavně nejste třetí z osmi (okresního kola se na základě kvalifikací účastnilo osm nejlepších mužstev), ale třetí v celém okrese! Je radost s vámi spolupracovat! Jen tak dál, holky.

 (Martin Dytrych)

Přehled zápasů:

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové nad Labem 0 : 2

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Mládežnická Trutnov 3 : 0
branky: Horáková (as. Peterová), Luštincová (as. Horáková), Růžičková (as. Řeháková)

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Karla Klíče Hostinné  3 : 0
branky: Luštincová (as. Grossmannová), Luštincová (as. Grossmannová), Luštincová (as. Žďárská)

semifinále:

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ náměstí Míru Vrchlabí  1 : 2
branka: Luštincová (as. Špringerová)

o 3. místo:

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové nad Labem 1 : 0
branka: Luštincová (as. Grossmannová)

Naše sestava: Eliška Grossmannová, Michaela Horáková, Jiřina Hrůzová, Natali Luštincová, Barbora Peterová, Barbora Růžičková, Karolína Řeháková, Nela Špringerová, Veronika Ságlová, Ivona Szelke, Marina Zajacová, Veronika Žďárská

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...