Návštěva předškoláčků z MŠ Veselka

Ve středu 21. listopadu navštívili naše prvňáčky předškoláci ze školky na Veselce, aby si vyzkoušeli některé z činností, které už školáci bez problémů zvládají a zažili s nimi to „opravdové“ vyučování.

Nejprve jsme se vzájemně představili, své jméno jsme roztleskali na slabiky a určili počáteční písmenko, podobně jsme si hráli s obrázkovými kartičkami, děti nás také přesvědčily, že už hodně písmen bez problému poznají. Na mazací tabulku si vyzkoušely některé uvolňovací cviky, které jsou pro správné psaní moc důležité. Také počítaly do pěti, k číslům přiřazovaly správný počet puntíků, plnily úkoly na interaktivní tabuli a rozlišovaly geometrické tvary.

Bylo vidět, že se děti ve školce s paní učitelkou na školu zodpovědně připravují, a že se do ní i těší.

Děkujeme dětem i jejich učitelkám za prima dopoledne, které s našimi prvňáčky prožili.

(Radka Řeháková)

Fotogalerie

 

Mohlo by se vám líbit...