Zátopkova desítka

V úterý 2. 10. jsme absolvovali druhý závod v celoroční soutěži Grand Prix, a to Zátopkovu desítku. Již tradičně se 40 našich nejlepších atletů vydalo na atletický ovál v Úpici, aby změřilo síly s ostatními školami našeho okrsku ve štafetě na 40 x 250 metrů. Jelikož minulý rok celý závod propršel, tak nás letos chladné a větrné počasí ani moc nepřekvapilo a naši sportovci i přes tuto překážku byli opět připraveni na startu.

Po výborném startu se naši žáci téměř do poloviny závodu drželi na krásném druhém místě za ZŠ Lány. Poté však pro nás nastala slabší chvilka a naše štafeta byla předstižena štafetou žáků ze ZŠ Rtyně. Tento stav se v závěru soutěže pokusilo změnit několik našich nasazených „es“. Společnými silami kousek po kousku ukrajovali ze ztráty na druhé místo, to se jim však dohnat nepodařilo. Po velmi rozpačitém doběhu posledního závodníka jsme tak naštěstí udrželi krásné 3. místo a tedy super body do celkového hodnocení.

Naše poděkování patří všem zúčastněným žákům za odvedené výkony, protože většina z nich si překonala i svoje osobní maxima. Nesmíme zapomenout zmínit ani 100% účast všech nominovaných žáků, což je skvělé. Už nyní se těšíme na další závody.

(Blanka Hozová a Eva Mertlíková)

Fotogalerie.