Do knihovny pro dort?

Ve čtvrtek 4. října  jsme se s prvňáčky vydali poprvé do Městské knihovny v Úpici, abychom se seznámili s jejím prostředím a množstvím knih, které se zde nachází. Paní knihovnice Jana Šimková nám ukázala dětské oddělení. Povídali jsme si o tom, jak se o knížky dobře starat, a co naopak knížky nemají rády. Nakonec nám paní knihovnice přečetla příběh O strašně zlém drakovi z knížky Pohádky pro malé smíšky od Jaromíra Sypala. Příběh byl o klukovi Feldovi, který s kamarádem Prachařem zachránil princeznu ze spárů zlého draka. My jsme pozorně poslouchali, a potom si zahráli na ilustrátory a kreslili k příběhu obrázek. Naše obrázky budou knihovnu zdobit celý rok. Paní knihovnice se snažily vybrat ten nejhezčí, ale to vůbec nebylo jednoduché, a proto jsme byli odměněni všichni. Z knihovny jsme si do školy odnesli krásný velký dort a druhý den ke svačině jsme si na něm pěkně pochutnali. Mňam! 

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 1.A

Fotogalerie 1.B

Videoreportáž Blahovka TV.

Mohlo by se vám líbit...