Adaptační kurz pro 5. A

26. a 27. září se žáci 5. A zúčastnili adaptačního pobytu na chatě Viktorka v Peci pod Sněžkou. Hory nás přivítaly mrazivým, ale nádherným počasím – 0°C, slunečno. První túra proběhla dřív, než jsme se ubytovali – chata Viktorka leží v horní části sjezdovky Zahrádky, kam autobus nevyjede. Cesta byla náročná, ale výhled z chaty za tu námahu stojí. Po obědě jsme vyrazili na první výlet směr Kolínská bouda. Po návratu z túry nás na chatě čekal teplý čaj, odpočinek a „přemýšlecí“ aktivity. Následovala večeře a další program. Večerka byla v deset hodin, některé pokoje však štěbetaly ještě v jednu ráno. Druhý den po snídani probíhaly in-door aktivity a kolem desáté jsme opět vyrazili ven. Po obědě už přišel čas balení a poslední horská túra do centra Pece pod Sněžkou. Výlet byl krátký a náročný, ale všichni jsme odjížděli nabití novými zážitky a spokojení. Všichni byli moc hodní a já se těším, že si s touto třídou ještě užiji spoustu dalších skvělých zážitků.

Celý kurz byl financován z prostředků Královéhradeckého kraje.

(Kateřina Minarčíková)

Fotogalerie.