Na šipkařský trůn poprvé vystoupala dívka

   

Pohromou favoritů skončil 12. ročníku turnaje v šipkách „301 single out“. Vždyť všichni vítězové základních skupin skončili před branami semifinále. Jeden z nich, Štěpán Nohejl, prohrál již v osmifinále s Marinou Zajacovou, která nakonec svoji spanilou jízdu překvapivě dotáhla až do vítězného konce. A to málem ani nepostoupila ze základní skupiny, kde skončila až na 4. místě. Ve finále porazila ve vyrovnaném a napínavém souboji Pavla Hrona, který ve vyřazovací části původně patřil spíše k outsiderům. Medaile zůstala zakletá pro Michala Černého, který po loňském čtvrtém místě bral opět „bramborovou“ medaili. Tentokrát v souboji o 3. místo podlehl Matěji Buryškovi. Turnaje se celkem zúčastnilo 28 šipkařů, kteří byli rozděleni do 4 skupin. Nejlepší šestnáctka si to pak o vítězství rozdala formou play off. 
(Martin Zakouřil)

POŘADÍ NEJLEPŠÍCH ŠESTNÁCTI:

1. Marina Zajacová (6.B) 
2. Pavel Hron (7.A) 
3. Matěj Buryšek (8.A)
4. Michal Černý (8.A) 
5. Veronika Hainová (8.A) 
6.. Tomáš Kuťák (8.A) 
7. Tomáš Marek (6.B) 
8. Anita Hanušová (7.A) 
9. Martin Zakouřil 
10. Štěpán Nohejl (6.A) 
11. – 12. Zbyšek Lacko (6.B)
11. – 12. Šimon Hurdálek (8.A)
13. Eliška Sixtová (8.A)
14. Daniela Maršíková (8.A)
15. Matyáš Lacko (8.A)
16. Pavel Fabián (7.A)