Soutěž  mladých zdravotníků v Trutnově

 

Po roce jsme se opět  11. května zúčastnili oblastního kola Soutěže mladých zdravotníků, které se konalo v parku u Lesnické akademie v Trutnově. Jediné co nám letos přálo, bylo pouze  počasí.

Pořadatelé si pro nás i tentokrát připravili na 8  stanovištích   množství kombinovaných zranění s bezvědomím a zlomeninami, obvazové úkoly, otázky z historie ČK, poznávání léčivých bylin, dopravní výchovu  a transport raněného do schodů.

U  družstva mladších žáků jsme zvyklí na lepší umístění. Bohužel řada drobných pochybení a zbytečných zmatků nás posunula až na 6. místo.  Hlídka bojovala ve složení: František Kuhn, Tereza Jakubčaninová, Markéta Sabevová, Michal Hájek a Ondra Polc .   

Hlídka starších žákyň pracovala ve složení: Sabina Kubasová, Marina Zajacová, Natali Luštincová, Veronika Žďárská a Sabina Schwertnerová, která na poslední chvíli nahradila nemocnou Nikolu Makulovou a měla pouze 1 den na nastudování materiálů k soutěži. Bylo vidět, že děvčata nejsou ještě sehraná. Zbytečné chyby, stres a drobné nedostatky je nakonec dostaly až na 7. místo.

Děkuji vám všem za reprezentaci školy, snahu a těším se s vámi zase v příštím školním roce na shledání ve zdravotnickém kroužku a na soutěžích.

(Martina Šrollová)

Fotogalerie.

 

 

Mohlo by se vám líbit...