Třeťáci  na výletě v Archeoparku Všestary

Nastal čas školních výletů, a tak jsme se v pondělí 14. května vydali se třeťáky do Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové.

Od rána se na nás smálo sluníčko a všichni jsme se moc těšili. Měli jsme objednaný dvouhodinový program, kde jsme se stali na chvíli  „pravěkými lovci a zemědělci“. Mohli jsme si vyzkoušet  spoustu činností s primitivními nástroji doby kamenné. Například kopání dřevěnou motykou, kypření půdy, čištění kůže pomocí pazourkové škrabky, drcení obilí mezi dvěma kameny, řezání kůže a spoustu dalšího.  Zjistili jsme, že to tehdejší lidé vůbec neměli jednoduché.

Po prohlídce archeoparku jsme se přesunuli do Hradce Králové, kde jsme si vyšlapali nemálo schodů na Bílou věž. Ale námaha stála za to. Potěšili jsme se krásnými výhledy na Hradec a okolí.

Tečku za zdařilým výletem udělala návštěva hradeckého Mc’Donaldu. Zde jsme utratili poslední zbytky peněz a „mekáč“ jsme si řádně užili.

(Šárka Jánošíková)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...