Třeťáci v Muzeu bratří Čapků v Malých Svatoňovicích

Konec školního roku bývá ve znamení výletů a exkurzí. A tak jsme se třeťáky ve středu 30. května vydali do Malých Svatoňovic, abychom se v tamním muzeu blíže seznámili s životem bratrů Čapkových. Vždyť právě po nich se jmenuje naše škola.

Paní průvodkyně nám vyprávěla o rodině Čapkových. O tatínkovi, známém úpickém lékaři, o hronovské babičce, která doprovázela Karla na studiích v Hradci Králové, o šťastném dětství všech sourozenců stráveném v Úpici. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o jejich životě a díle a připomenuli si nejznámější knihy, které napsali pro děti. V horním patře muzea jsme si prohlédli výstavu obrazů Josefa Čapka.

Před zpáteční cestou jsme se v parku, pod sousoším Josefa a Karla, nasvačili, prohlédli si malosvatoňovické náměstíčko a  pak už jen spěchali na autobus.

(Eva Prouzová)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...