Třeťáci v knihovně

  

 

Tento  týden navštívili žáci 3. B městskou knihovnu. Tentokrát na ně čekaly příběhy dětí. Paní knihovnice měla připravenou tučnou kupičku knížek a vyprávěla dětem o osudech jednotlivých hrdinů. Už jen názvy knížek byly lákavé a zároveň legrační. Např.: Krysburger, Jak se zbavit mstivé Soni, Darebák David, . . .  Děti se bavily a se zájmem poslouchaly vyprávění humorných příběhů. Většina z nich si zapůjčila jednu či více knížek, což vzbudilo úsměvy na rtech paní učitelek i paní knihovnice a splnilo tak účel návštěvy.  

Po návratu do školy děti zkusily o návštěvě knihovny napsat krátkou zprávičku. Jak se jim to podařilo, můžete posoudit níže:

Ve čtvrtek 3 .5.  byla 3. B v městské knihovně. Byla tam paní knihovnice, která nám doporučila nějaké knihy. Léňa a Káťa si půjčily knihy s názvem Legenda o pistolnici Murphyové, Případ pro tebe a Klub tygrů. Byli jsme tam, abychom se naučili, k čemu slouží čtení. Dozvěděli jsme se mnoho o zajímavých knihách.
(Lucka M., Léňa, Káťa V.)

Třetí B byla v úpické knihovně. Aby se něco přiučili.  Dětem se to moc líbilo. Dozvěděli jsme se, že čtení knih je lepší, než jsme si mysleli. Paní knihovnice byla velmi hodná a řekla nám mnoho zajímavého o knížkách.
(Šimon, Matěj Kosťa, Leoš)

Byli jsme v knihovně a tam nám paní knihovnice ukazovala knížky. Pak jsme si vybrali knihy a četli je a prohlíželi. Někteří si je půjčili. Líbilo se nám to. A pak jsme šli do školy.
(Kuba, Honza, Tonda V.)

(Šárka Jánošíková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...