Pohár rozhlasu

Ve čtvrtek 3. května 2018 se ve Sportovním areálu Květoslava Matysky na Lánech odehrálo okrskové kolo atletického Poháru rozhlasu. Nastupovali jsme s očekáváním, jak si naši závodníci povedou, neboť právě atletika je poslední roky naším pověstným „trnem v patě“.
Všech našich téměř čtyřicet závodníků se nechtělo nechat zahanbit a bojovalo ze všech sil. Výborně si vedly především dívky. Družstvo mladších žákyň obsadilo ve své kategorii skvělé druhé místo. Jmenujme zejména Báru Peterovou, která se zaskvěla super časem pod dvě minuty v běhu na 600 m a Natálku Luštincovou, která ovládla hod kriketovým míčkem. Na medailových pozicích ve svých disciplínách ještě byly Míša Horáková (2. místo ve skoku dalekém) a Eliška Grossmannová (3. místo v běhu na 600 m).
Výborně si vedly i starší dívky, které ve své kategorii obsadily třetí místo. Za všechny musím uvést Leonku Kubasovou, která svedla krásný běžecký souboj s lánskou vytrvalkyní v běhu na 800 m a zaskvěla se i ve sprintu na 60 m.
Bohužel chlapcům se v závodě už tolik nedařilo. Jak mladší chlapci, tak starší, skončili ve svých kategoriích na čtvrtém místě. Všichni se snažili, bojovali, vylepšovali své výsledky z hodin tělesné výchovy, ale na nejlepší atlety nestačili.
I přes to si myslím, že byl pro nás Pohár rozhlasu úspěšný a velké poděkování patří všem závodníkům a závodnicím, kteří nás na něm reprezentovali.
Mé osobní poděkování a uznání patří všem holkám, mladším i starším. Některé se samy hlásily, že by chtěly reprezentovat, dokonce se předháněly, kdo poběží vytrvalostní běh, navzájem se povzbuzovaly. Jen tak dál, holky!
(Šárka Kratochvílová) 

Fotogalerie.