Krajské kolo ve vybíjené 4.-5. tříd

V pátek 25. května za krásného počasí vyjelo v časných ranních hodinách smíšené družstvo ze 4. a 5. ročníku do Kostelce nad Orlicí. Na volejbalových kurtech se tam konalo krajské kolo ve vybíjené. Turnaj byl zahájen v devět hodin a to už slunce nelítostně pálilo a navíc se k tomu přidal občasný vítr.

Naše družstvo zahájilo dost rozpačitě a první poločas s Opočnem jsme vyhrávali o jednoho hráče. Bohužel druhý poločas jsme dost nešťastně přišli párkrát o míč a o jednoho hráče jsme nakonec těsně před koncem prohráli (9:10). Druhý zápas s Hradcem Králové jsme bohužel po vlastních chybách prohráli (10:15). V třetím zápase na nás čekala Stará Paka (budoucí vítěz turnaje). Po smolném prvním poločasu jsme v druhé půli předvedli skvělý výkon a skóre se nám podařilo srovnat, tak nás čekalo prodloužení. Bohužel nám nepřálo štěstí a o jednoho vybitého hráče jsme v prodloužení prohráli (12:13). V posledním zápase s Novým Městem jsme se konečně dočkali a zaslouženě vyhráli (17:9).

Přesto, že naše družstvo skončilo nakonec na 4. místě, si myslím, že jsme byli ostatním družstvům důstojnými a soupeři a musely si proti nám sáhnout až na dno svých sil. Musím uznat, že výkon našeho družstva si zaslouží pochvalu. Škoda jen, že nebylo na naší straně víc toho štěstíčka.

Sestava družstva: František Kuhn, Michal Hájek, Jakub Kryl, Adam Marič, Kateřina Mesnerová (všichni z 5. B), Dominik Fabián, Alexandr Klouček (oba z 5. A), Martin Kejzlar, Natálie Solarzová (oba ze 4. B), Radim Vaněk, Vojtěch Synáč, Antonín Bárta (všichni ze 4. A)