Atletické finále – pohár Grand Prix 1. stupně je opět náš!

Školní rok se blíží pomalu ke konci a tím i meziškolní zápolení o putovní pohár Grand Prix 1. stupně. Poslední závod letošního roku se odehrál v úterý 29. května 2018 na lánském hřišti  a jednalo se jako již tradičně o Atletické finále.

Žáci a žákyně závodí ve čtyřech kategoriích – chlapci 1.- 3. třída, dívky 1.- 3. třída, chlapci 4.- 5. třída a dívky 4.- 5. třída. Každý závodník může startovat maximálně ve dvou disciplínách, čímž se závody většinou stávají vyrovnanější a napínavější.

Do závodu jsme nastupovali s jediným cílem – získat tolik bodů, abychom vybojovali prvenství a patřil nám pohár Grand Prix. Holky i kluci bojovali ze všech sil, snažili se podat maximální výkon, a tak jsme netrpělivě očekávali výsledky. Velký počet medailových umístění  i vítězství hned ve třech kategoriích (pouze dívky z 1.- 3. ročníku skončily třetí) znamenaly, že jsme v celkovém pořadí škol okrsku Úpice zvítězili a po roce se na naši školu tak vrátil pohár Grand Prix.

Velké poděkování patří nejen všem atletům, kteří dneska závodili, ale všem sportovcům a sportovkyním, kteří  se zúčastnili třeba jen jediného závodu ve školním roce a podíleli se tak na tomto skvělém úspěchu. Všichni si přejeme, aby naše úspěšná éra neskončila a za rok jsme mohli onen pohár nad hlavu zvednout znovu.

Závěrem ještě jedno poděkování, které patří všem kolegům a kolegyním ze škol okrsku Úpice, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu všech závodů. V novém školním roce na viděnou!

Přehled medailových umístění na Atletickém finále

1.- 3. třída

4. ZŠ Malé Svatoňovice

(Jana Hájková)