Atletické finále – pohár Grand Prix 1. stupně je opět náš!

 

Školní rok se blíží pomalu ke konci a tím i meziškolní zápolení o putovní pohár Grand Prix 1. stupně. Poslední závod letošního roku se odehrál v úterý 29. května 2018 na lánském hřišti  a jednalo se jako již tradičně o Atletické finále.

Žáci a žákyně závodí ve čtyřech kategoriích – chlapci 1.- 3. třída, dívky 1.- 3. třída, chlapci 4.- 5. třída a dívky 4.- 5. třída. Každý závodník může startovat maximálně ve dvou disciplínách, čímž se závody většinou stávají vyrovnanější a napínavější.

Do závodu jsme nastupovali s jediným cílem – získat tolik bodů, abychom vybojovali prvenství a patřil nám pohár Grand Prix. Holky i kluci bojovali ze všech sil, snažili se podat maximální výkon, a tak jsme netrpělivě očekávali výsledky. Velký počet medailových umístění  i vítězství hned ve třech kategoriích (pouze dívky z 1.- 3. ročníku skončily třetí) znamenaly, že jsme v celkovém pořadí škol okrsku Úpice zvítězili a po roce se na naši školu tak vrátil pohár Grand Prix.

Velké poděkování patří nejen všem atletům, kteří dneska závodili, ale všem sportovcům a sportovkyním, kteří  se zúčastnili třeba jen jediného závodu ve školním roce a podíleli se tak na tomto skvělém úspěchu. Všichni si přejeme, aby naše úspěšná éra neskončila a za rok jsme mohli onen pohár nad hlavu zvednout znovu.

Závěrem ještě jedno poděkování, které patří všem kolegům a kolegyním ze škol okrsku Úpice, kteří se podíleli na bezproblémovém průběhu všech závodů. V novém školním roce na viděnou!

Přehled medailových umístění na Atletickém finále

1.- 3. třída
chlapci:

 1. místo:
  Matěj Kulda – běh 350 m
 1. místo:
  Matěj Kulda– běh 50 m
  Adam Jiroušek – běh 350 m
  Jakub Šitina – hod míčkem
 1. místo:
  Jakub Sixta – hod míčkem
  Matěj Hofman – skok daleký

dívky:

 1. místo:
  Karina Rybárová – hod míčkem
 1. místo:
  Klára Nyklíčková – běh 50 m
 1. místo:
  Nikol Anna Hejnová – skok daleký
4.- 5. třída

chlapci:

 1. místo:
  František Kuhn – běh 50 m, běh 650 m

       3. místo:
           Ondřej Vašata – běh 50 m
           Alexandr Klouček – hod míčkem

dívky:

 1. místo: 
  Anna Nyklíčková– skok daleký, běh 50 m
  Kateřina Mesnerová – hod míčkem
 1. místo:
  Adriana Davidová – běh 50 m
Celkové pořadí Grand Prix
 1. ZŠ Bratří Čapků Úpice
 2. ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší
 3. ZŠ Úpice Lány
 4. ZŠ Malé Svatoňovice

(Jana Hájková)

Atletické finále 2018
Atletické finále 2018 (102 zobrazení)
Datum: 31. 5. 2018
Velikost: 164 KB - xlsx

Fotogalerie.

Videoreportáž Blahovka TV.

 

 

Mohlo by se vám líbit...