Zdravotnický víceboj v Havlovicích – opět máme bronz!

Dne 18. dubna 2018 jsme se zase po roce vydali tentokrát prosluněným odpolednem se dvěma hlídkami mladých zdravotníků od ZŠ Lány Úpice do sportovního areálu v Havlovicích. Cestou musely naše hlídky zvládnout na 11 stanovištích různé záludné úkoly a překážky.

Poznávali jsme léčivé byliny, transportovali raněné, probíhali překážkovou dráhu, běhali se zátěží na nosítkách na čas, zastavovali krvácení a obvazovali končetiny. Nejvíce nás letos potrápila fingovaná dopravní nehoda s vyproštěním zraněného z vozidla. Skvěle si vedlo družstvo mladších žáků, které získalo krásné 3. místo. Bojovalo ve složení: kapitán František Kuhn, Tereza Jakubčaninová, Markéta Sabevová, Ondřej PolcMichal Hájek.

Hlídka starších žákyň ve složení: kapitánka Sabina Kubasová, Marina Zajacová, Natali Luštincová, Nikola Makulová, Veronika Žďárská soutěžila v tomto složení teprve poprvé a místy to bylo znát. Sice jsme doufali v lepší umístění, ale ani 7. místo není zklamáním.

Děkuji všem zúčastněným za skvělou reprezentaci naší školy, paní učitelce Kratochvílové a malému Filípkovi za morální podporu a doufám, že získané zkušenosti zúročíme 11. května na soutěži Mladých zdravotníků v Trutnově, kam jedou obě družstva.

(Martina Šrollová)

Fotografie z průběhu soutěže.

 

Mohlo by se vám líbit...