Vízmburské památky v muzeu

V pátek 6. dubna 2018 se čtvrťáci a páťáci z předmětu Region Jestřebí hory vydali do úpického muzea, aby si prohlédli kousky hradu Vízmburk, které zde paní muzejnice uchovávají.

Děti nadchl už sestup do studeného sklepení, kde paní průvodkyni Šlégrové řekly, co vědí o historii hradu a životě středověkých lidí. Přestože část vědomostí přes velikonoční prázdniny zanesl prach, paní průvodkyně děti pochválila, protože většinu jejích otázek nakonec zodpověděly správně. Jako vždy žáčky nejvíce zaujaly kamenné koule, kusy gotického okna a části sloupů a litovali, že si nemohou vyzkoušet vystavenou repliku meče.

Velké nadšení vyvolala i odbočka mimo vízmburské dějiny – poslední sklepní místnost, která je natolik chladná, že se v ní dříve chladilo pivo a skladovaly potraviny pro hostinec, jenž kdysi ve staré radnici býval. Když děti opět vystoupaly ze sklepa, byly rády, že doma mají ledničky a nemusí chodit do studených sklepů a shánět ledové kry.

Děkujeme paní Šlégrové za milé přijetí a těšíme se na další návštěvu.

(Renata Kafková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...