Třeťáci v hradeckém planetáriu

Ve čtvrtek 19. dubna jsme s třetími třídami navštívili Planetárium v Hradci Králové. K výletu jsme si vybrali nádherný jarní den, už od rána se na nás smálo sluníčko.

V krásném moderním sále planetária jsme vyslechli zajímavou přednášku o sluneční soustavě a vesmíru. Děti se zájmem poslouchaly, dokázaly odpovídat na otázky a užívaly si sklopná křesílka, ze kterých pozorovaly oblohu. Bonusem pro děti byla pohádka Polaris, která děti seznámila s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, značné délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Po pohádce jsme se šli podívat na velký hvězdářský dalekohled. Dále děti měly možnost zakoupit si drobné suvenýry a venku se projít po části planetární stezky.

Začala na nás doléhat únava, což byla pravá chvíle k odjezdu domů. Zastavili jsme se ještě v České Skalici, kde jsme se podívali na roubenou chaloupku, kam chodila do školy spisovatelka Božena Němcová. V bezprostřední blízkosti nikdo nepřehlédl stánek se zmrzlinou a každý si vybral svou oblíbenou. A tak na konci výletu byla opravdu sladká tečka 🙂

(Šárka Jánošíková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...