Poznáváme naše město: Husův sbor

V pondělí 9. dubna 2018 poznali žáčci předmětu Naše město další z významných úpických budov – Husův sbor. Pan farář Tomáš Karel děti vyzval, aby si našly svá místečka, která se jim líbí. A tak se děti rozesadily do kostelních lavic a zvědavě se rozhlížely kolem sebe. Pan farář malým posluchačům krásně vyprávěl o historii Husova sboru, vysvětlil jim, co je rondokubismus, ve kterém je stavba vybudovaná, i proč vlastně lidé do kostela chodí. Žáčky upozornil na velký obraz Ježíše, na sochu Jeremiáše, varhany a především na kolekci gobelínů zapůjčených od pana Kalaše zobrazujících křížovou cestu. Děti se dozvěděly, že Husův sbor slouží nejen k setkávání věřících, ale i jako koncertní síň, kolumbárium a suterén jako klubovna skautek. Po zajímavém povídání se děti vyběhly ohřát na sluncem zalitou zahradu a obdivovaly krásný výhled na město, první jarní květinky na záhoncích a užívaly si zdejšího klidu.
Děkujeme panu Tomáši Karlovi za milé setkání a doufáme, že děti do Husova sboru někdy zajdou na některý z koncertů.

(Renata Kafková)

 

Mohlo by se vám líbit...