Den Země

 

Den Země je ekologicky motivovaný významný den, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. A protože ekologie je jednou z priorit naší školy, mají akce organizované k tomuto dni u nás již dlouholetou tradici.
Ve středu 11. dubna se na nás už od rána smálo sluníčko, bylo krásné jarní počasí a tak děti, vybavené igelitkami a rukavicemi, mohly vyrazit do přírody sbírat odpadky.

Takto tento den prožily jednotlivé třídy na 1. stupni:

Prvňáci sbírali odpadky směrem do Milešovky. Druháci a třeťáci vyrazili ven až po svačině. Jejich cílem bylo vyčistit les směrem k Velbabě od nepořádku, který tam  nepatří. Čtvrťáci  jeli autobusem do Batňovic a při zpáteční cestě čistili Kvíčalu. Nepořádku zdaleka nebylo tolik jako minulé roky, což nás potěšilo. 

(Eva Prouzová)

Fotogalerie.