Basketbalové zlato starších dívek! Chlapci bronzoví.

Ve čtvrtek 14.prosince 2017 se v naší tělocvičně odehrál poslední závod Grand Prix v letošním kalendářním roce – okrskové kolo v basketbalu.

Dívky odehrály svůj turnaj v odpoledních hodinách a naše sedmičlenné družstvo zářilo. Holky podaly vynikající výkon, byť nám to někdy soupeřky dost usnadnily. Jak to ve sportu bývá, chyb jsme se nevyvarovali, ale dokázali jsme se z nich vždy poučit. Všechny hráčky plnily to, co jsme si řekly, a bojovaly ze všech sil. Po výhrách nad Lány, Malými Svatoňovicemi, úpickým Gymnáziem a Rtyní jsme bez ztráty bodu zvítězili.

Celkový dojem z turnaje kazí jen zranění Káji Matyskové v posledním zápase. Bohužel, i takovéto momenty do sportu patří. Všem holkám velice děkuji za obrovskou snahu a předvedený výkon. Jsem ráda, že se jim v letošním roce daří a doufám, že úspěchy budou pokračovat i v dalším kalendářním roce.

(Šárka Kratochvílová)

O úspěch se zasloužily a přebornicemi okrsku se staly:

Karolína Matysková, Anita Čapková, Eliška Mesnerová (všechny 9.A), Leona Kubasová, Michaela Holanová, Nikola Winklerová, Sára Lacková (všechny 8.A)

Ve čtvrtek 14. prosince se v naší tělocvičně konalo okrskové kolo v basketbalu. Dopoledne se v něm představili naši starší chlapci.

Hned první zápas se ZŠ Úpice – Lány ukázal, že tytam jsou časy našich ležérních sportovních výkonů a v některých případech dokonce nechutě reprezentovat školu. Chlapci makali na hranici svých možností a vytvořili si i dost střeleckých příležitostí. Bohužel, na výborné „Láňáky“ to nestačilo.

V dalších dvou zápasech však dokázali porazit Malé Svatoňovice a po velké bitvě i místní gymnázium. V boji o výsledné 2. místo pak ale nestačili na rtyňské hráče.

I 3. místo je ale krásné! A já našim klukům děkuji především za jejich neutuchající snahu a bojovnost. Ano, takto bych si představoval reprezentaci naší školy. 

Naše sestava:

Daniel Benko, Matěj Buryšek, Michal Černý, Tomáš Hofman, Filip Kaplan, Tomáš Kuťák, Matyáš Lacko, Jiří Pecháček

(Martin Dytrych)

Tabulka - starší žáci
Tabulka - starší žáci (106 zobrazení)
Datum: 15. 12. 2017
Velikost: 189 KB - pdf
Tabulka - starší žákyně
Tabulka - starší žákyně (89 zobrazení)
Datum: 15. 12. 2017
Velikost: 189 KB - pdf

Videoreportáž Blahovka TV.