Strašidláci z dýní

Desítky dýní nejrůznějších tvarů, barev a velikostí, školní jídelna praskající ve švech, spousta dětí toužících vyrobit si svého strašidláka – dýňáka. A samozřejmě rodiče, tety, babičky a dědové v roli doprovodu, rádců a pomocníků. To byla podzimní dílna, kterou ve středu 18. října již poněkolikáté pořádala naše škola.

Pod šikovnýma rukama vyzbrojenýma nožíky, lžícemi či vykrajovátky vznikaly roztodivné tvary šklebících se dýňáků. Fantazie se rozjela na plné obrátky. Ještě dýňovou hlavu  dozdobit přírodninami, dovnitř vložit zapálené světýlko, se strašidlákem se vyfotit – a hotovo!

Poděkování za zdařilý průběh odpoledne patří všem zúčastněným, štědrým zahrádkářům, kteří nám věnovali své výpěstky, a paní učitelce Pavláskové, která vše zorganizovala.
(Veronika Prouzová)

Fotogalerie.

Videoreportáž Televize JS.

Mohlo by se vám líbit...