Třeťáci  na výletě v Archeoparku Všestary a na Chlumu

Ve čtvrtek 15. června jsme se s třetími třídami vydali na školní výlet do Archeoparku ve Všestarech.

Od rána se na nás sluníčko smálo a všichni jsme se těšili. Měli jsme objednaný dvouhodinový program, kde jsme si ve dvou skupinách vystřídali být „lovci“ a „zemědělci“. Děti si mohly vyzkoušet spoustu činností s primitivními nástroji doby kamenné. Například kopání motykou, kypření půdy, čištění kůže, drcení obilí, řezání kůže,…

Po prohlídce archeoparku jsme se přesunuli do blízkého Chlumu, abychom navštívili muzeum a památník bitvy r. 1866. Nemohli jsme vynechat výstup na rozhlednu. Napočítali jsme na ní 182 schodů! Potěšili jsme se krásnými výhledy na okolí a po sestoupení na pevnou zem jsme zamířili do McDonaldu v centru Hradce Králové.

Labužili jsme si na pochoutkách, které nám nejsou každodenně dostupné a spokojenost všech dětí byla pro nás příjemnou odměnou.

( Šárka Jánošíková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...