Druháci si výlet do Pěnčína užili!

V pátek 16. června jsme vyrazili do Pěnčína u Železného Brodu, abychom se podívali na kozí farmu a abychom odhalili tajemství výroby skleněných korálků.

V pěnčínském výletním areálu nás seznámili s celým postupem výroby skleněných korálků. Dozvěděli jsme se, z čeho se korálky vyrábí, navštívili jsme mačkárnu, šitlovnu, rumplárnu i brusírnu. Viděli jsme také film o kozí farmě a o postupu výroby sýrů.  Někteří si nakoupili sýry i domů. Nejvíc se nám v areálu líbila zvířatka ve výbězích – ovečky, husy, perličky, oslík či páv. Navštívili jsme i hlavní krytý výběh stáda koz – a že jich tam bylo!

Zábavná byla korálková tvůrčí dílna. Každý z nás dostal paměťový drát a mohl si na něj navléknout korálky podle svého výběru a vyrobit tak originální náramek třeba pro maminku.

Po krátkém volnu, kdy jsme utráceli za korálkové maličkosti, nás čekala vyjížďka výletním vláčkem z Pěnčína na Krásnou. S obavami jsme pozorovali blížící se černavu, ale přeháňka nás naštěstí zastihla až ve vláčku, takže zpět k autobusu jsme dojeli v suchu.

A pak už hurá domů! Počasí nám nakonec, na truc předpovědi,  vyšlo, a i když bylo trochu chladněji, výlet se nám vydařil a já doufám, že si ho děti užily…

(Eva Prouzová)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...