Poznáváme přírodu a minulost

Poznáváme přírodu a minulost. Tak byla nazvána víkendová akce žáků třídy 3. B, která se uskutečnila v sobotu 10.6.2017.  Ráno jsme se autobusem a vlakem dopravili z Úpice do Červeného Kostelce, odkud jsme směřovali k Devíti křížům a do lesa.

Cestou jsme plnili různé úkoly, jimiž byly např. malování bez pastelek, pletení z trávy, hod na cíl, odpovídání na otázky o stromech a zvířatech a šifrování Morseovy abecedy. Nepřehlédli jsme Pomník s 9 kříži a děti jsme seznámili s jeho historií. Naše cesta vedla kolem pískovcového lomu Krákorka. Při zastávce u něj jsme dětem dali krátký výklad o těžbě a využití pískovce. Z naučné tabule jsme se dozvěděli o zkamenělině s otiskem stopy dinosaura.

Brzy jsme došli ke zřícenině hradu Vízmburk, kde jsme měli objednanou prohlídku. Velmi atraktivní byla pro děti místnost mučírny. Mučicí nástroje, které zde viděly, si také vyzkoušely. Útok na hrad a střelba z kuše byly dalšími lákadly, pro která se děti nadchly. Prohlédli jsme si rozpracovanou sochu rytíře, kterou právě dnes začal vytvářet dřevosochař. Po dokončení bude dalším stylovým doplňkem zříceniny Vízmburku. Nechybělo opékání špekáčků a také marshmallownů. Při odchodu z hradu jsme měli štěstí před silnější dešťovou přeháňkou, kterou jsme přečkali pod přístřeším a vyplnili ji soutěží ve skládání obrázků.

Před sebou jsme měli cestu do havlovického sportovního areálu a skotačení na vzduchové trampolíně. I zde v areálu nás počasí trochu poškádlilo krátkou přeháňkou s kroupami. Všechno jsme však úspěšně zdolali a můžeme tedy říci, že se výlet vydařil a byli jsme všichni spokojení :-).

/Šárka Jánošíková a Alena Kadaníková/

Fotogalerie.